Bydlíte v malém bytě a jste smutní z toho, že si nemůžete na balkonu, který nemáte, nic pěstovat? Rádi byste se stali alespoň trošku soběstační ve vlastní produkci, ale nemáte k tomu zkrátka prostory? Nezoufejte, není to tak náročné, jak si myslíte. Například s klíčením může začít doslova naprosto každý, protože k tomu nepotřebujete prakticky vůbec žádný prostor. Bohatě vám postačí pár centimetru čtverečních na vaší kuchyňské lince, nic víc, nic míň. Nepotřebujete balkon nebo dokonce prostorný parapet. Stačí vám jen místo, kam umístíte sklenici na klíčení, která je přibližně velká asi jako běžná miska.
 klíčení na vatě

Proč se pustit do klíčení?

Existuje opravdu spousta důvodů, proč se pustit do této aktivity. Pojďte si je společně přečíst, aby vás to motivovalo pořídit si konečně vlastní sklenici, semínka a nedočkavě se pustit do toho.
–          Díky prostorové nenáročnosti můžete začít jak v době, tak i v malé garsonce
–          Stačí vám k tomu jenom příslušná semínka a nějaká nádobka, do které je umístíte
–          Tyto suroviny jsou plné zdravých látek – vitamínů, minerálních látek i stopových prvků
–          Na trhu jsou desítky druhů semínek, ze kterých si zajisté vyberete ty, které vám chutnají a ze kterých rádi vaříte
 skořápka na cibuli

Finančně nenáročná surovina

Klíčky jsou, jak jsme již zmínili, surovinou, která je plná nejrůznějších výživných látek, které naše tělo zkrátka potřebuje. Určitě je tedy dobré je pravidelně zařazovat do jídelníčku, nejlépe z nich vařit. Skvěle si rozumí s asijskými pokrmy, zejména třeba s vietnamskou kuchyní. Určitě si jejich chuť oblíbíte, nejlepší na tom, že je možné je neustále obměňovat a zkoušet nové variace a chutě. Nebojte se tedy trošku experimentovat a zkoušet. Díky nízkým cenám za semínka si jich můžete rovnou koupit více a zkoušet, která vám budou chutnat nejvíce. Díky praktickým vícepatrovým sklenicím je budete moci nechat kultivovat všechny zároveň.

Ohodnoťte příspěvek