Zdravá strava
Nemoc připraví tělo o spoustu energie, kterou je potřeba doplnit. V tomto období zapomeňte na extrémní diety. Samozřejmostí je vyvážená strava, doplňte ji však o velké množství ovoce, protože tělo potřebuje pro lepší imunitu vitamíny. Hlavní je vitamin C, obsažený ve velké míře v citrusových plodech, kiwi, rakytníku či v čerstvém šípku.
Dostatek spánku
Pokud se chcete nemoci zbavit rychle, povinnosti musí počkat. Tělo si nejčastěji samo řekne, kolik spánku je pro něj ideální. Poslechněte jej a šup do postele.
Horký čaj
Na nachlazení poslouží dobře klasický černý čaj s medem, nebo různé bylinkové. Pomůže například bez černý, lípa či heřmánek. Proti kašli se osvědčuje mateřídouška a jitrocel. Ideální jsou vlastní vypěstované a nasbírané bylinky, dají se však zakoupit i různé komerční směsi. Nejlepší pomocník při nachlazení je však zázvor! Silný zázvorový čaj vyléčí nemoc téměř okamžitě, dobrý je i při prevenci.
Čerstvý vzduch
Není dobré být celý den v jedné zabedněné místnosti. Bez vyvětrání budeme celý den dýchat značné množství našich virů a bakterií. Navzdory intuici krátká procházka udělá divy, nezapomeňte se však pořádně teple obléknout.
Paraleny a ibalginy jen když je to nutné
Tyto přípravky pouze sníží příznaky, nevedou k vyléčení jako takovému. Při užívání ve velké míře zatěžují játra. Horečka je navíc přirozená reakce organismu, kterou se tělo brání. Vyšší teplota totiž zabíjí škodlivé viry a bakterie v našem těle. Většina odborníků se shoduje, že není dobré snižovat teplotu, pokud je nižší než 38°C. Pokud se k této hranici však začne blížit, hlídejte si ji pečlivě, vyšší horečky už mohou škodit srdci. Pokud tuto hodnotu Vaše teplota přesáhne, neváhejte s užitím nějakého tohoto antipyretika.
Nemoci nepřecházejte
I po odeznění příznaků si raději dejte další den léčby a po několik dalších dní se šetřete. Pokud toto nedodržíte, nemoc by se Vám mohla vrátit s mnohem horším průběhem než předtím. Což Vám za to nestojí!